Praha 4.-6.4.2014

Czech Squash Masters Open 2014


Včera se dohrál v Praze na Hectoru Czech Masters open 2014, první turnaj nově otevřené série turnajů Evropské federace squashe – ESF Masters Circuit. Realizace tohoto projektu je důležitá také z pohledu zviditelnění českého squashe, nejen tím, že se historicky první turnaj hrál v Praze, ale i tím, že na zrodu této myšlenky a její více než dvouleté realizaci se významně podílel náš zástupce v masters komisi Evropské federace squashe Pavel Sládeček. 

Po famózním úspěchu loňského ME Masters v Praze se tak Česko znovu zapisuje do historie evropského squashe. Turnaj byl rozložen do tří dnů, účastnilo se necelých 80 hráčů z Česka, Maďarska, Německa, Slovenska, Ruska, Izraele, Švédska, Itálie, Polska, Belgie, Francie a Lotyšska, mužské kategorie se hrály až po M65+ a ženy se díky menšímu počtu přihlášených nedostaly přes W45+. Turnaj společně s loňským ME bude základem pro první evropský masters žebříček. 

Realizační tým na Hectoru kromě kvalitní organizace nabídl hráčům také novou službu, o kterou byl nakonec velký zájem. Bylo možné si objednat záznam utkání, takže nakonec se současně natáčelo na několika kurtech a hráči si domů odváželi studijní materiál pro další přípravu. Za vzornou přípravu a hladký průběh turnaje děkujeme realizačnímu týmu ve složení Denisa Tichá, Honza Mutina, Lenka Pastyrniaková, Dan Kantor, Pavel Sládeček a také kolektivu sportovního centra Hector. 

Do bojů o body a poháry se v jednotlivých kategoriích samozřejmě zapojili i naši hráči. Škoda, že jich nebylo více, řada z nich se mohla v mezinárodní konkurenci určitě prosadit, nebo si alespoň dobře zahrát. Czech Masters Open se bude opakovat každý rok, takže si mohou příští ročník vyzkoušet i ti, kteří se letos neúčastnili. Pokud jde o jednotlivé kategorie, konečné výsledky jsou tyto. 

Ženy W35+ si poháry rozdaly v bohužel jen tříčlenné skupině:
1. Stefanie Leiber 
2. Helena Vladyková
3. Soňa Brabcová 

Mužská M35+ byla početnější, přihlášení cizinci se v této kategorii ale neprosadili a všechna medailová místa obsadili naši hráči:
1. Vít Barnáš [3/4] 
2. Aleš Knotek [2] 
3. Vlastimil Kozák [1] 

Ve čtyřčlenné skupině žen W40+ se utkalo Německo s Českem a na medaile vyhrály 2:1 německé hráčky: 
1. Iris Stockbauer [1] 
2. Denisa Linhartová [2] 
3. Nina Janisch [3/4] 

Muži M40+ už měli plný pavouk a větší zahraniční konkurenci. Nakonec ale naši hráči medailové pozice uhájili a potvrdili své nasazení do turnaje:
1. Petr Vesely [1] 
2. Jan Daňsa [2] 
3. Luboš Walter [3/4] 

Ženy W45+ se hrály společně s padesátnicemi, které se přihlásily jen dvě. Nakonec se obě hráčky starší kategorie setkaly ve finále a „juniorkám“ sebraly zlato i stříbro. Je nutné podotknout, že obě finalistky ve finále běhaly jako lasičky a mnohé mladší hráčky by se mohly učit, jak hrát s plným nasazením. Čest našich barev zachránila třetím místem Romana Adámková. 
1. Elanit Alayof [1] 
2. Doris Lewalski [2] 
3. Romana Adámková [3/4] 

V kategorii M45+ se našim hráčům na bednu protlačit nepodařilo. Nejlépe se umístil na čtvrtém místě Robert Alexa, kterému bronz utekl o vlásek, když prohrál 9:11 v pátém setu. 
1. Lahourcade Guillaume [3/4] 
2. Istvan Bottyan [3/4] 
3. Peter Balint Nagy
4. Robert Alexa 

Nejpočetnější kategorie M50+ byla také nejkvalitněji obsazena. Kromě řady dobrých hráčů do Prahy přijel stříbrný medailista z loňského ME Jonas Ulvsback, který své kvality také potvrdil. Nejlépe z našich s umístil Pavel Sládeček, který si vybojoval sedmé místo vítězstvím nad čerstvým mistrem republiky Pavlem Krajsou: 
1. Jonas Ulvsback [1] 
2. Jean-Marc Fraipont [3/4] 
3. Marko Kruse [2]
7. Pavel Sládeček 

Také muži M55+ měli silnou konkurenci ze zahraničí. Přesto se na stupně vítězů protlačil Jarda Zajpt a domů si odváží bronzový pohár, vítězství si zajistil nenasazený René Schyns z Belgie:
1. René Schyns 
2. Uwe Marrek [2] 
3. Jaroslav Zajpt [3/4] 

M60+ byla kategorie také poznamenaná malou účastí, takže se spolu utkali jen dva Němci a naše barvy hájil poloviční Čech Keith Crawford. Nakonec přesile podlehl a obsadil třetí příčku.
1. Christian Bröcker
2. Udo Dackweiler 
3. Keith Crawford 

V nejstarší kategorii M65+ se snažil ve čtyřčlenné skupině jednu z medailí zahraničním hráčůmvyfouknout Honza Folk, ale konkurence byla nad jeho síly:
1. Bernd Götsch [1] 
2. Enzo Zini [3/4] 
3. Dieter Jörn [3/4]
4. Jan Folk 

 

VÝSLEDKY ZDE

FOTO (klik)

pátek

sobota

neděle

neděle vyhlášení

 

 

převzato ze stránek časq
 
 
 

Czech Masters Open 2014

Vážení sportovní přátelé, 

jménem České asociace squashe bych Vás chtěl pozvat na druhý ročník mezinárodního turnaje Czech Masters Open 2014, který se uskuteční v Praze, v termínu 4.-6.4.2014, v centrech Hector Sport a SquashPoint. Turnaj je součástí masters okruhu Evropské federace squashe - ESF Masters Circuit. 

Připravujeme pro Vás turnaj v Praze, která je velice dobře dostupným a nádherným městem a jsme připraveni Vám to dokázat. Zajistili jsme pro Vás ubytování v moderním Wellness hotelu Step, nebo stylovém hotelu Baroko. Stravování pro hráče bude připraveno přímo v centru a mezi hotely a centrem bude transport zajišťovat mikrobus. Věříme, že se turnaje zúčastní řada kvalitních hráčů a uvidíme spoustu krásných utkání. Součástí turnaje budou doprovodné akce, o kterých najdete informace na těchto stránkách. 

Podrobné informace jsou uvedeny v propozicích  a pro přihlášení zašlete vyplněný entry form  na uvedené kontakty. Ještě jednou Vás srdečně zvu na náš turnaj a těším se na setkání s přáteli z posledního ročníku turnaje i loňského Mistrovství Evropy. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. 

Pavel Sládeček, ředitel turnaje.